Kategorie: Wszystkie | Inne | Inne2 | Inne3
RSS
środa, 31 października 2007

Instytut Polonijny UJ zaprojektowany w latach 70. XX w. przez Tomasza Mańkowskiego, Zofię Nowakowską, Dariusza Kozłowskiego i Krzysztofa Bojanowskiego, inspirujących się amerykańskim "post-funkcjonalizmem". Budowę ukończono w roku 1990. Na terenie zespołu znajduje się też willa Adolfa Szyszko-Bohusza z roku 1928 (w formie średniowiecznej wieży) i rezydencja (tzw. Schloss Wartenberg) wybudowana dla Hansa Franka w latach 1940-42.

Kraków-Przegorzały, ul. Jodłowa 13.

Zdjęcie zrobiła Ikarusa.

 

08:52, schayer , Inne3
Link Komentarze (5) »
wtorek, 30 października 2007

Willa Brzezińskich z 1934 roku przy ul. Obrońców w Warszawie. Projekt Piotr Kwiek i Lucjan Korngold. Elewacje ukształtowano podobno wg zasad neoplastycyzmu.

niedziela, 28 października 2007

Ponownie kilka zdjęć z Krynicy, o której już raz wspominałem w kontekście Patrii. Tam też jak widać modernizują ...

Rok 2005

Rok 2007 (zdjęcie nadesłał Emenefix)

Kilka innych obiektów. "Nowy Dom Zdrojowy" z 1939 roku zbudowany według projektu Witolda Minkiewicza w stylu modernizmu "strukturalnego". We wnętrzach zachowało się jeszcze sporo z dawnego wystroju (m.in. zegary, recepcja, balustrady).

Obiekty na Górze Parkowej:

wtorek, 02 października 2007

Ten budynek opisał już WO, więc poprzestanę tylko na zdjęciach. Dodam jedynie, że chociaż Karl Marx - Hof jest trochę pompatyczny, to nieco żulerski skwerek w pobliżu, jest obok MQ jednym z milszych miejsc w tym dość ponurym mieście. Reszta tzw. "przestrzeni publicznej" jest odstręczająco poodgradzana albo zabetonowana. A łudziłem się, że Wiedeń jest romantyczny. Tak to jest, gdy klimat filmu, ma niewiele wspólnego z rzeczywistym klimatem miejsca, które jest jego tłem.

23:52, schayer , Inne2
Link Komentarze (3) »
Skopiuj CSS